Okręgowa stacja kontroli pojazdów wyposażona jest w niezbędny i nowoczesny sprzęt do przeprowadzenia szybkiej diagnozy pojazdów każdego typu. W naszej firmie zatrudniamy diagnostyków o bardzo wysokich kwalifikacjach  i uprawnieniach, jakie powinien posiadać każdy pracownik na w/w stanowisku., dzięki czemu możemy zagwarantować wysoką jakość usługi dać pełną gwarancję na wykonywane przez na usługi.

Stacja kontroli pojazdów w Rzeszowie Przeglądy samochodów Rzeszów Przegląd auta Rzeszów

Okręgowa stacja kontroli prowadzi badania techniczne:

 • Motocykli
 • Samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych
 • Pojazdów uprzywilejowanych i taksówek - samochody osobowe
 • Autobusów, ciągników rolniczych, przyczep
 • Pojazdów samochodowych do przewozu materiałów niebezpiecznych
 • Pojazdów samochodowych zasilanych gazem
 • Pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą
     (pierwsze badanie techniczne)
 • Pojazdów skierowanych przez organ kontroli ruchu drogowego
     lub starostę
 • Pojazdów uczestniczących w kolizji, wypadku drogowym
 • Pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczepy
 • Pojazdów z zatrzymanym przez policję (lub inspekcję transportu drogowego) dowodem rejestracyjnym
 • Pojazdów w których dokonano zmian konstrukcyjnych
 • Pojazdów przeznaczonych do nauki jazdy
 • Umieszczanie cech identyfikacyjnych pojazdów oraz wykonanie tabliczek zastępczych
 • Sprawdzenie mechanizmów i zespołów w pojeździe: amortyzatorów, toksyczność, spalin, światłą itd.

Wyjaśnianie, informowanie w sprawach dotyczących warunków technicznych pojazdów oraz w sprawach dot. badań technicznych pojazdów.

Stacja kontroli pojazdów - dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo na drodze jest kwestią priorytetową. Dlatego ważne jest, aby nasze samochody były sprawne i bezpieczne. Okręgowa stacja kontroli pojazdów to miejsce, gdzie możesz przeprowadzić dokładną kontrolę swojego pojazdu oraz wykonać przegląd techniczny czyli popularny przegląd, który używany samochód musi mieć wykonywany corocznie. Spradwź, dlaczego warto skorzystać z usług naszej stacji kontroli pojazdów.

Przede wszystkim nasza stacja zapewnia kompleksowe badania i kontrolę stanu technicznego pojazdu, co przekłada się na bezpieczeństwo na drodze. Nasza stacja kontroli pojazdów posiada najnowocześniejszy sprzęt i specjalistów w dziedzinie motoryzacji. Dodatkowo, dzięki naszej stacji kontroli pojazdów można uniknąć kosztownych napraw i utrzymania samochodu w dobrej kondycji technicznej.

Skorzystanie z usług okręgowej stacji kontroli pojazdów to inwestycja w bezpieczeństwo na drodze oraz w długotrwałą sprawność swojego samochodu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

Badanie techniczne czyli popularny przegląd - jak często należy go wykonać?

  

Przegląd techniczny samochodów jest jednym z najważniejszych elementów dbałości o bezpieczeństwo na drodze. W Polsce obowiązek ten reguluje ustawa o ruchu drogowym, która nakłada na kierowców obowiązek wykonania przeglądu technicznego samochodu w określonych terminach.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przegląd techniczny należy wykonać po 3 latach dla samochodu nowego, następnie po 2 latach dla samochodów 3 letnich oraz co rok dla samochodów starszych, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony, oraz co rok dla pojazdów ciężarowych, autobusów oraz samochodów osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony.

W przypadku samochodów używanych, przegląd techniczny jest szczególnie istotny, ponieważ umożliwia wczesne wykrycie ewentualnych usterek i ustosunkowanie się do nich, co zwiększa bezpieczeństwo na drodze oraz zmniejsza ryzyko poważnych awarii i wypadków.

Warto zaznaczyć, że nie wykonanie przeglądu technicznego w wyznaczonym terminie jest naruszeniem prawa i grozi wysokimi mandatami. W przypadku braku ważnego przeglądu technicznego, policja może zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu oraz nałożyć na kierowcę wysoki mandat.

Dodatkowo samochody z instalacją LPG muszą przechodzi przegląd co rok - nawet nowe!

Podsumowując, przegląd techniczny samochodu jest obowiązkowy i należy wykonywać go regularnie zgodnie z wymaganiami ustawy o ruchu drogowym, aby zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu bezpieczeństwo na drodze.

 

 

Badanie techniczne - ile kosztuje?

 

Ceny za przegląd techniczny pojazdów w okręgowej stacji kontroli pojazdów (OSK) w Polsce są ustalane przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa i publikowane w odrębnym rozporządzeniu.

Zgodnie z obecnie obowiązującym cennikiem, cena za przegląd techniczny samochodu osobowego, którego masa całkowita nie przekracza 3,5 tony, wynosi 105,60 złotych. Za przegląd techniczny motocykla (motocykli), skutera, motoroweru lub ciągnika rolniczego cena wynosi 63,40 złotych.

Ceny za przegląd techniczny pojazdów ciężarowych, autobusów i innych pojazdów specjalistycznych są wyższe i zależą od kategorii oraz masy całkowitej pojazdu.

 

 

Co sprawdza diagnosta podczas badania?

 

Podczas przeglądu technicznego samochodu sprawdzane są różne elementy i parametry pojazdu, aby upewnić się, że jest on bezpieczny i zgodny z obowiązującymi przepisami. Oto niektóre z elementów i parametrów, które są zwykle sprawdzane podczas przeglądu technicznego samochodu:

 1. Hamulce: Sprawdzany jest stan hamulców, ich skuteczność oraz równomierność działania.

 2. Oświetlenie: Sprawdzane są wszystkie źródła światła, w tym reflektory, kierunkowskazy, światła stopu, światła pozycyjne i numery rejestracyjne.

 3. Układ kierowniczy: Sprawdzany jest stan układu kierowniczego, w tym szczególnie luz na kołach.

 4. Zawieszenie: Sprawdzany jest stan zawieszenia, w tym szczególnie amortyzatorów.

 5. Wycieraczki: Sprawdzana jest skuteczność wycieraczek i ich stan.

 6. Ogumienie: Sprawdzany jest stan opon, w tym bieżnika i ciśnienia w oponach.

 7. Układ wydechowy: Sprawdzany jest stan układu wydechowego, w tym szczelność i głośność.

 8. Silnik: Sprawdzany jest stan silnika, w tym szczególnie stopień zużycia i stan układu chłodzenia.

 9. Nadwozie: Sprawdzany jest stan karoserii, w tym szczególnie stan blacharski oraz stan szyb i luster.

 10. Dokumentacja: Sprawdzane są dokumenty pojazdu, w tym dowód rejestracyjny oraz polisa ubezpieczeniowa.

Wszystkie powyższe elementy podlegają szczegółowemu badaniu podczas przeglądu technicznego samochodu, a w przypadku wykrycia jakichkolwiek usterek lub nieprawidłowości, właściciel pojazdu zostaje poinformowany i zobowiązany do ich naprawy przed ponownym przeglądem.

 

Polecamy również:

 

Okręgowa stacja kontroli pojazdów

ul. Przemysłowa 13
35-105 Rzeszów

mgr inż. Robert Cyran
tel. (017) 850 40 19
kom. +48 600 721 855
email: diagnostyka@interpetro.com.pl

 

Jacek Deręgowski
tel. (017) 850 40 19 

 
Stacja kontroli pojazdów czynna w godzinach:
Pn - Pt: 7.00-18.00
Sob: 7.00-15.00

 do góry